Sedef hastalığı teşhisi konan hastalar için psikologların etkili önerileri

Sedef hastalığı, stresli bir durum ortaya çıkmadan veya vücuda bir enfeksiyon girmeden önce yalnızca belirli bir süre tedavi edilebilen, tedavisi olmayan bir hastalık olarak kabul edilir. Tıbbi istatistiklere göre, dünya nüfusunun %4'ü bu hastalığa yakalanmaktadır. Bilim adamlarına göre hastalık kalıtsaldır ve 15-25 yaşlarında aniden kendini gösterir.

Sedef hastalığı teşhisiyle ilk karşılaşan hastalar şu soruyla musallat olurlar: Şimdi nasıl yaşanır? Hastalığın sadece sıradan insanları değil, Churchill'in psoriatik plaklarla değil, modern ünlülerden Britney Spears'ı da etkilediğini anlamaya değer. Hastalığa rağmen faaliyetlerini bırakmadılar ve yaşamda önemli başarılar elde ettiler. Modern dünya, kullanılması gereken yeni bilgilerin kapılarını açıyor.

Uzman görüşü

Son zamanlarda, çoğu psikolog, sedef hastalığının yaygın olarak inanıldığı gibi dış etkenlerden değil, iç faktörlerden kaynaklandığı konusunda hemfikirdir. Psikolojik faktörlerden bahsediyoruz. Ve bunun farkına varmak, hastalıkla ömrümüzün sonuna kadar yaşamaya ya da onu kovmaya karar verir vermez iyileşmeye yardımcı olacaktır. Psikoloji, bir kişi hastalığın nedenini kafasında aramaya başlar başlamaz, önünde gizli bir kapının açılacağını garanti eder.

Bugüne kadar, psikologlar ve şifacılar hastalıkla birlikte savaşıyorlar. Etkileşimlerinin sonuçları başarılıdır, sürekli olarak yeni tedavi yöntemleri geliştirilmektedir. Liz Burbo, Louise Hay, Katsuzo Nishi'nin kitapları bu konuda yardımcı olacaktır. Her şeyden önce hastalar, bilgilerin erişilebilir bir dilde sunulduğu 30'dan fazla kitap yazdığı için yazar Louise Hay'i tercih ediyor. Tüm tavsiyeleri basit, ancak sonuç olarak, kişi kısa sürede etkili bir sonuç alıyor.

sedef hastalığı için bir psikolog ile konuşma

Hastalığın semptomları çok tatsız. Bazen bir hastanın sedef hastalığının dış belirtilerini giysi altında saklaması çok zordur. Ve hastalığın tedavisi için muhteşem harcamalar bile tasarruf etmeyecek, ancak gerçek şu ki, psikologlara göre nedenler bizim düşüncemizde. Louise Hay, sorunları iki kısma ayırır: neden ve çözüm. Psikoloji açısından bakıldığında, bu hastalık aşağıdakilere dayanmaktadır:

  • öz farkındalığın kaybı üzerine;
  • kişisel duyguların sorumluluğunu reddetmek;
  • rahatsız edilmekten korktuğu için.

Şifacı, psikolojik sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda etkili ipuçları verir: Kendinize çekilmeyi bırakın, korkularınızı unutun ve ayrıca kendinizi sevin ve kendinizi olduğunuz gibi tanıyarak çevrenizdeki dünyaya açın. Garip gelebilir, ancak bu talimatlar birçok kişinin tatmin edici bir hayata dönmesine yardımcı oldu.

Tanınmış doktor, sedef hastalığının psikolojik nedenleri olduğuna da inanıyor. Huzur, sükunet, saf bir ruh ve açık bir kalple yaşayan hastalarında sağlıklı cildin bulunduğu gerçeğine uzun zamandır dikkat ettiğini iddia ediyor. Uzman, kötü düşüncelerin yalnızca cildin salgı bezlerinin aktivitesini bozduğunu, bunun sonucunda temizlenmediğini ve sedef hastalığının ortaya çıktığını belirtiyor. Eski atalar bile böyle insanların farklı koktuğunu söyledi.

sedef hastalığı olan hastalara tavsiye veren doktor

Bir şifacıdan tavsiye

Bu konuda iyi bilinen bir uzman, hastalığın bir cümle olmadığı ve kolayca ortadan kaldırılabileceği temelinde özel bir teknik geliştirmiş bir şifacıdır. Tavsiyesine uyursanız, herhangi bir biçimde sedef hastalığı ortadan kalkar ve hastanın sadece küçük bir çabasıyla.

Uzmana göre, hastalık mutasyona uğramış bir form, yani bir parlama ve bir yumuşakça simbiyozu. Bu nedenle hastanın cephaneliği şunları içermelidir: parazitlerden kuru toz, zeytinyağı, yağlı gres, doğal sabun ve losyon. Onun metodolojisi aşağıdaki gibidir:

  1. Önce etkilenen cilt losyonla silinir, işlemden sonra aynı madde bir eküvyona sürülür ve tekrar vücudun hastalıklı bölgesine uygulanır. Bu sayede mantar zehirleri yok edilir.
  2. İlk ürün kuruduğunda ikincisini uygulamaya başlayabilirsiniz. Birkaç saat yağdan losyon yapıyoruz ve sonra tekrar cilde losyon sürüyoruz.
  3. Üçüncü eylem, zeytinyağı sürüntülerinin uygulanmasıdır. Çare iki saat boyunca saklanmalıdır.

Bu üç adım gün boyunca tekrarlanır ve sabahları her şey doğal sabunla yıkanır. Ertesi gün hasta 1 çay kaşığı almalıdır. günde üç defaya kadar toz, su ile yıkanır. Bu yemeklerden önce yapılmalıdır. Tedavinin seyri 45 güne ulaşır.

Stilistlerin önerileri

Stilistler, diğer insanların tiksindirici bakışlarını hissetmeden sedef hastalığı ile nasıl yaşanır, diyor. Hastalıktan en çok kadınlar muzdarip, özellikle plaklar kafada, yüzde ise. Dekoratif kozmetiklerin yardımıyla hastalığın bu tezahürlerini gizlemek imkansızdır, ancak daha önce büyük büyük anneannelerimiz tarafından kullanılan doğal kozmetikler yasak değildir. Dermatologlar bazı araçların kullanımına izin verir:

  • Bir zamanlar kadınlar kireçtaşı allık ve toz olarak kullandılar, üzerine soğan kabuğu kaynatma olan az miktarda doğal boya eklendi.
  • Kömür ve kül ile kaşları ve kirpikleri vurguladılar. Hatta sedef hastalığına iyi geldiğine inanılıyor.
  • Hastalık kafa derisini etkilediyse, boya olarak bitkisel bir ilaç kullanılabilir - doğal kırmızı kına.

Stilistler, ellerde ve avuç içlerinde ortaya çıkan istenmeyen noktaların eldivenlerle gizlenmesini önerir. File eldiven seçerseniz, böyle bir aksesuar yaz aylarında bile kabul edilebilir. Bunun bir klasik olduğunu ve asla modası geçmeyeceğini belirtmekte fayda var. Güzellik kavramı çok görecelidir. Çoğu zaman etrafındaki insanlar bir kişiye kendini sunduğu gibi davranır. Kendinizi bir aşağılık kompleksi ile kuşatırsanız, toplum sizi bu şekilde kabul eder.

sedef hastalığı olan giyinmiş kız

Hastalık ve uzun ömür

Sedef hastalığı olan bazı insanlar, bu hastalık nedeniyle hayatlarının kısalacağını merak ediyor. Doktorlar hastalığın bunu dolaylı olarak etkilediğini söylüyor. Gerçek şu ki, olumsuz ruh hali nedeniyle hasta olumlu duygular kaybeder, sinir krizleri, depresyon ortaya çıkar. Ancak bilim adamları, her gülümsemenin hayata 5 dakika kattığına inanıyorlar. Bu nedenle hastanın daha sık mizahi programlar, komedi filmleri izlemesi, psikoloğa gitmesi ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürmesi gerekiyor. Ama burada sevdiklerinizin desteği olmadan baş edemezsiniz.

Hastalığın ortaya çıkış nedenleri tam olarak bilinmemekle birlikte, psikoloji gerçekten hastalığın gelişimini etkileyebilecek faktörlerden birini öne sürmektedir. Uzmanların tavsiyeleri zaten çok sayıda insana yardımcı oldu, bu yüzden tüm şüpheleri bir kenara bırakmalı ve tavsiyelere uymaya başlamalısınız. Hasta, psikolojik durumdaki bir iyileşmeyi hemen fark edecek ve ardından sedef hastalığı semptomlarının ortadan kalktığını görecektir. Mucizevi iyileşmenize şimdi başlayın!